wz

Zpráva č. 2 o stavu pivovarnictví v Čechách - Zámecký pivovar Oslavany

Vážení slovenští čtenáři, milí milovníci piva,
Tak jsem tu opět. Tentokrát se vydáme ovšem jinam. Na jižní Moravu. Ukryt ve starobylém zámku, na místě kde by jste výrobu piva nečekali, narazíte v městečku Oslavany (cca.20 km jihozápadně od Brna), ležícím na stejnojmenné říčce, na malý Zámecký pivovar Oslavany. Jakoby by zde skoro platila přímá úměra : čím více ukrytý, tím lepší pivo vyrábějící. U hlavního...

Vážení slovenští čtenáři, milí milovníci piva,
Tak jsem tu opět. Tentokrát se vydáme ovšem jinam. Na jižní Moravu. Ukryt ve starobylém zámku, na místě kde by jste výrobu piva nečekali, narazíte v městečku Oslavany (cca.20 km jihozápadně od Brna), ležícím na stejnojmenné říčce, na malý Zámecký pivovar Oslavany. Jakoby by zde skoro platila přímá úměra : čím více ukrytý, tím lepší pivo vyrábějící. U hlavního vchodu do zámku Vás sice vítá poutač pivovaru, ale když vkročíte na krásné nádvoří zámku, stejně nevíte kde se pivovar nachází. Nuže nezbývá než se zeptat. A již Vás náhodný kolemjdoucí (zřejmě zaměstnanec) posílá do jednoho z mnoha zámeckých podloubí s dveřmi... ťukám tedy na ony poctivé dřevěné dveře, a jelikož jsem ohlášen, beru za kliku .
hlavni sladek pan Petr Zak.jpg
Typická a krásná, těžko popsatelná, ale nám milovníkům piva tak dobře známá vůně, nenechává nikoho na pochybách kde se nachází. Ano, jsme uvnitř Zámeckého pivovaru Oslavany. Třesu si rukou s panem Petrem Žákem, hlavním to sládkem pivovaru, a tento bodrý, vstřícný a laskavý muž, ve kterém se nezapře jeho poctivé a zajímavé řemeslo, mě začíná seznamovat s pivovarem.


Jak již víme, každý malý pivovar či mikropivovar je docela jiný. Každý má jiného ducha. Každý na Vás při prvním dojmu zapůsobí jinak. Co tomuto pivovaru ovšem nelze upřít, je po pár krocích jasné : absolutní čistota ! Ta skoro bije do očí, a česká dušička by skoro potřebovala nějaký ten dělný a mírný pracovní nepořádek. Ten tu ovšem nenajdete. Vše zde má své místo, vše je čisté nebo umyté, na podlaze stěží najdete zrníčko ječmene nebo lupínek z chmelové hlávky.

Procházíme pivovarem. V „kuchyni“ vidíme jednu varnu (nerez ocel) ve které se uvaří 1000 litrů onoho moku který máme všichni rádi. No, a dá-li Bůh štěstí, povedou se týdně 2-3 várky. Dle vyprávění pana sládka, na němž mimochodem hned poznáte že ho jeho práce baví (což takto má být), počátky vaření piva v Oslavanech sahají do roku 1623 kdy byl zřízen původní Panský pivovar který byl ovšem zavřen roku 1863. Ale jelikož nejsem historik, a nechci jím nyní být, nevím jak to on onoho roku šlo dále. Což však vím zcela jistě je že soukromá česká firma G.+.C. Pacific a.s. se pivovaru ujala v roce 2003 a od té doby se zde vaří opět pivo.

Míjíme zajímavý šrotovník a přesunujeme se do ležáckých sklepů. Není čas na historii a rozjímání, lezacke_sklepy_oslavany.jpg sládek mi nabízí na ochutnání sklenici polotmavého Františkova ležáku 13 stupňů. Čekám jen nejvyšší kvalitu tak to u podobných mikropivovarů bývá dobrým zvykem... a ...nemýlím se. Ono to snad ani nejde dělat piva málo a ještě špatné, že? Luxus vyrábět špatné pivo si přece mohou dovolit jen pivovary-giganti vlastněné nejlépe nadnárodními společnosti. Jsem decentní a taktní muž, tudíž nejmenuji (i když bych rád jmenoval).

Nicméně pivo které právě ochutnávám a fotím drží pěnu jako by byla přikovaná, barva je krásná, zrzavá a příjemně zakalená, chuť skvělá. Pivo je nefiltrované, jak jinak. Řídí kolega, tak neváhám. Než dopiji, je tu pan sládek s další sklenicí, a tentokrát mi podává světlý ležák 12. Stěží hledám jakoukoliv chybičku i na tomto pivu. Kromě oněch dvou výše jmenovaných piv se dělá ještě desítka světlá a příležitostně i světlá patnáctka. Jména piv zní tajemně a zajímavě: Novic, Templář, Komtur, Velmistr... Dle mého subjektivního názoru (nemusí být správný) si dovoluji tvrdit že nejlepší je ten Frantík. Dostal mě svojí barvou.

etikety_z_oslavan.jpg Jen mimochodem : onen, do teďka imaginární František není žádný „virtuál“. Je to skutečný milovník piva z nedalekého okolí, kterého jen náhodou jeden ze spolumajitelů pivovaru potkal při své procházce okolní přírodou. Slovo dalo slovo, a tito dva muži se tak dobře pobavili že od té doby pan František Vrbas zdobí sklenice, tácky a etikety oslavanského piva. Řekněme jednoduše že František je prostě správný český pivní patriot. Tečka.

pivovarska_hospoda.jpg Nyní trochu z technické stránky věci.
Pivovar neplní pivo do láhví. Pivo je určeno hlavně pro pivovarskou restauraci, která se nachází cca. 25 metrů vedle pivovaru. Také se zásobuje několik okolních hospod.

Návštěvu pivovaru a zámku vřele doporučuji. Hlavně v létě může být zážitek z piva, a z té spousty historie kolem, jistě odzbrojující. Jde to krásně dohromady , krásně se to snoubí dohromady : historie, zámek, skvělé pivo přímo od zdroje... co lepšího může naše země místním a cizincům nabídnout ? Pro více informací navštivte také oficiální webovou stránku pivovaru a zámku na www.zamek-oslavany.com (jen česky bohužel). Já si jen dovolím připomenou aby jste nezapomněli odbočit na exitu č. 162 na dálnici D1 z Prahy do Brna. Brno jistě počká, ale Františkovi by mohla spadnout čepice! To by byla škoda.

beer_czech_man.jpg Tímto se s Vámi pro dnešek loučím. Ale CzechBeerMan bude zase zpátky. A zase bude u „toho“ ! Sledujte moje další postřehy ze zajímavého pivovaru Berounský medvěd...

PŘÍŠTĚ.

Váš
Libor Vojáček
CzechBeerMan
Teplice
Česká republika
Vojacek.L@seznam.cz

Poznámka: pokud má nějaký slovenský sběratel pivních suvenýrů zájem o tácek ze Zámeckého pivovaru Oslavany, nechť mě kontaktuje...

Publikované: 31.01.2006 v rubrike České pivné okienko. Autor: CzechBeerMan